Seinamaalingud: Kuidas kanda värv seinale?

03. juuni  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 1
Kuna seina pind on krobeline on sinna raske teha seinamaalingu eeljoonistust harilikuga nagu me paberil harjunud oleme. Samuti jääb pliiatsi joon tihti läbi värvi kumama. Seega tuleks võtta julgus pildi maalimist alustada kohe nullist pintsliga. 
See harjumatu lähenemine nõuab ainult julgust ning tegelikult ei saa suurt midagi untsu minna. Kustukummi asemel saad seina maalimise puhul kasutada märga käsna või lappi, millega valesti läinud pintslitõmme olematuks teha. Seni kuni värv on märg ei ole mingit probleemi teda seinalt lihtsalt ära pühkida.


Leia maali värvigammaga sarnane neutraalne värv ning lisa talle piisavas koguses vett, nii et värv ei oleks liiga paks ega ka liiga vedel. Hea konsistens on nagu joogijogurt. Mina kasutan eeljoonistuse jaoks tihti beezikat tooni, seda on lihtne hiljem üle maalid ning ta annab maalile meeldiva alustooni. Sega topsikusse piisav kogus sellist värvilahust, et saaksid kogu maali piirjooned korraga ära joonistada. Vali keskmise suurusega mitte liiga kõva pintsel, see hoiab vedelat värvi paremini enda sees, ning annab sulle võimaluse kerge joonega pilt seinale visandada.

Suru pintsel õrnalt vastu seina mitte liiga suure survega, muidu võitled vahetpidamata allanõrguvate värviniredega.


Kui töötad projektoriga, siis pead töötama hämaras. Kui kannad maali ruudustikult seinale, siis kinnita kavand klepsuga maali kõrvale, et sul oleks võrdlusmoment.
Astu aegajalt kaugemale ning hinda oma tööd eemalt silmitsedes. Võibolla pead midagi spontaanselt muutma. Asi mis paberil ehk heaa tundus ei pruugi seinal alati just meelepärane välja näha.

Kui piirjooned on seinale kantud saad alustada alusmaaliga.


kamille Aitäh, et avaldasite mu artikli ja fotod oma lehel. Oleksin tänulik kui saaksite juurde panna viite mu kodulehele www.kamille.ee Parimatega 19. september 2012
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: