Hoolitsetud välisviimistlus suurendab maja müügipotentsiaali

15. mai  Madis Pihelgas. Kommentaarid: 0

Hoolitsetud välisviimistlus ei tõsta iseenesest hoone hinda kinnisvaraturul, küll aga suurendab see oluliselt hoone müügipotentsiaali.

Pilk jääb peatuma maitsekalt ja oskuslikult renoveeritud fassaadile, meeldivates toonides värvigammale, korrektselt laotud kivivooderdisele, värskele krohvile või ka lihtsale palkmaja välisfassaadile.
Tuntud tõde on, et pidev pisipuhastus hoiab ära suurpuhastuse. Samuti pikendab hoone eluiga korrektselt ja regulaar­selt hooldatud välisviimistlus.

Kinnisvara müügiprotsessis ei ole niivõrd määrava tähtsusega elamu välisfassaadi hinnaklass, kuivõrd töö kvaliteetne tulem, mis kajastub visuaalses ja emotsionaalses naudingus.

Hinnates esmapilgul välimust, teeme seda emotsiooniga, tungimata ehitustehniliste lahendusteni. Tark majaostja uurib loomulikult ka pilkupüüdvate kattekihtide alust olukorda.

Fassaadide juures võivad esineda alltoodud puudused:

kivivooderdis on praguline,
allakukkunud krohvikiht paljastab aluspinna,
soojustuskiht on krohvimata ja värvimata,
värvikiht on maha koorunud,
laudis on vigastatud,
palgid on pehkinud.

Panustada tasub vigade ja puuduste tekkepõhjuste väljaselgitamisse – kindlasti on enne ostu sooritamist kasulik jõuda ka selgusele, ega sügavamad fassaadikihid või muud konstruktsioonielemendid pole vigastada saanud.

Uue hoone ostul on tark end kurssi viia ehituspäeviku sisuga, et saada kinnitust projekteeritu ja ehitustulemuse vastavusele.

Soovitavalt võiksid mitmenda ringi majade ostjad pöörata tähelepanu taastatud fassaadidele, et maja välisilme poleks «üles vuntsitud» vaid müügiprotsessi tarbeks lootuses, et asjatundmatuid on lihtne petta ning kiire müük on kindlustatud.

Vastupidi võib aga müügiprotsess tuntavalt venida, kui tegemist on ehitustehniliselt küll igati korrektselt lahendatud hoonega, ent fassaad kubiseb iluvigadest.

Hoone välispalge müügikorda seadmisel soovitan omanikul tegutseda printsiibil «pigem vähe, aga kvaliteetselt».

Vigu pole mõtet katta ja varjata, sest on vaid aja küsimus, kui pettus ilmneb. Selliste «vigurite» eest kaitseb ostjat seadus ja petja on sunnitud oma kulul tema poolt varjatud puudused likvideerima.

 

E24

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: